• Ještě nemáte stránky společnosti na LinkedIn? Chyba!

  O nutnosti mít webové stránky společnosti asi dnes nikdo nepochybuje. Prezentujete však již svou společnost také na stránkách profesionální sociální sítě LinkedIn? V tomto článku se podíváme na způsoby, jak stránky společnosti LinkedIn pomohou vyniknout právě vaší firmě.

  Proč mít "stránky společnosti" i na sociální síti LinkedIn? 


  Stránky společnosti LinkedIn nejsou pouhou další statickou prezentací na internetu. Mezi výhody dobré prezentace firmy na stránkách společnosti LinkedIn patří zejména její sledující uživatelé, kteří reagují na aktualizace, novinky, události a na relevantní obsah. Další výhodou je také zlepšení hodnocení vyhledávačů, jelikož se stránky LinkedIn často dobře umisťují ve výsledcích vyhledávání firem. Důležité je samotné budování značky (emplyer branding, product branding, talent branding, recruitment branding) vaší společnosti. A nesmím zapomenou ani na obchodní příležitosti, které na vás čekají díky obsahovému marketingu (sledujte můj seriál Social selling: budoucnost profesionálního obchodníka). 

  Pravděpodobnost nákupu u společnosti, která se na LinkedIn prezentuje a uživatelé se s ní zde mohou přímo spojit, je o 50% větší, než u firem, které tak nečinní.      (zdroj: LinkedIn)  

  Proč zrovna LinkedIn? 

  Sociální sít LinkedIn je oproti ostatním sociálním sítím hodně specifická. LinkedIn má po světě již více jak 500.000 uživatelů. Můžeme jí označit za sociální sít pro profesionály. Možná vnímáte LinkedIn jen jako místo pro vaše online resumé. LinkedIn je nicméně se sedmi vlastními aplikacemi a placenou verzí účtu (LinkedIn premium) daleko víc.

  Zamyslete se nad následujícími fakty o LinkedIn: 

  • 3 ze 4 uživatelů na LinkedIn mají rozhodovací pravomoce ve firmě 
  • 39% uživatelů jsou z vyššího managemetnu firmy 
  • 28% uživatelů LinkedIn jsou zodpovědní za rozpočet více jak 
  • 79% uživatelů je starší 35 let 
  • 70% uživatelů LinkedIn je mimo USA 51% společností získalo B2C klienta právě na LinkedIn 
  • 64% všech návštěv firemního webu ze sociálních sítí e právě z LinkedIn 
  • 80% uživatelů LinkedIn se chtějí spojit se společnostmi na LinkedIn, aby podpořili jejich rozhodnutí 
  • LinkedIn generuje více obchodních příležitostí než Facebook, Twitter nebo blogování dohromady 

  Shrnuto podtrženo: dnes je již prezentace vaší společnosti na LinkedIn určitým způsobem nutností. Dobrá zpráva je, že základní stránky společnosti na LinkedIn jsou zdarma. Samotných návodů, jak si založit stránku společnosti LinkedIn naleznete na internetu spousty (zde je návod přímo od LinkedIn: Přidání stránky společnosti). 

  Zde je sedm tipů, jak můžete ihned od začátku vaše stránky na LinkedIn nakopnout tak, abyste plně využili jejich potenciál:

  1) Vyzdvihněte značku společnosti 

  Existují dvě základní vizuální formy, o kterých byste na vaší stránce společnosti LinkedIn měli rozhodně vědět: logo firmy, které by mělo určitě mělo být ve shodě s logem na vašich webových stránkách a s marketingovými materiály, jakož i banner v horní části vašeho profilu, který můžete upravit nebo změnit kdykoli. Pro inspiraci zde můžete uvést webové stránky, kontakt, kampaně a akce. Fantazii se zde meze nekladou. Inspirujte se jednoduše již existujícími se stránkami konkurence nebo jinými obory.

   2) Propagujte vstupní stránky 

  V popisu stránek společnosti máte i prostor pro uvedení webových stránek společnosti. Přímo vás to vybízí zde uvést pouze hlavní stránku společnosti. Pokud spouštíte novou službu nebo podporu, odkažte vaše uživatele přímo na tyto webové stránky, které budou odkazovat na váš blog nebo stránky daného nového produktu nebo i události.

  3) Mluvte přímo ke svým potenciálním zákazníkům 

  V mnoha situacích je popis firmy to první, co tvoří první dojem vašeho podnikání. Ať už uchazeči o zaměstnání hledají více informací o vaší společnosti, když výrobci hledají strategické partnerství nebo si vás potenciální zákazníci vás prověřují, budete chtít okamžitě zaujmou a udělat dobrý první dojem. Většina firem bohužel zkopíruje a vloží text z vlastního webové prezentace "O nás". I když je to lepší než nic, je tu způsob, jak tomuto předejít. Dejte tomu čas a vytvořte popis, který mluví přímo k lidem, kteří navštíví právě vaše stránky společnosti LinkedIn tak, abyste jim dali jasně vědět, kdo jste, co jim můžete nabídnout a jak vás mohou kontaktovat.

  4) Vylepšete viditelnost ve vyhledávání 

  Stránka společnosti LinkedIn ovlivní i to, jak jste se svou propagací vnímáni vyhledávači. Přejděte do sekce Upravit stránku a následně Specializované zkušenosti společnosti. Zde zadáte daná klíčová slova, které definují vaší firmu, činnost nebo produkt/službu. To umožní, aby vaše stránky společnosti bylo snazší najít.

  5) Vyzdvihněte funkce produktu nebo služby 

  Podstránky produktu jsou opravdu podstránkou vaší stránky společnosti. Možná budete chtít využít podstránky (max 10) jako vitrínu produktu, který vyrábíte, služeb, které poskytujete, ročního veletrhu nebo konference, kterou pořádáte. Můžete dokonce vytvořit podstránku pro váš zákaznický servis.

  6) Budte se svými uživateli v aktivním spojení 

  V získání pozornosti uživatelů na LinkedIn je docela konkurence. Pište příspěvky, sdílejte obsah alespoň jednou, ale v ideálním případě několikrát týdně. Pokaždé, když budete plánovat aktualizace příspěvků, mějte na paměti vždy to, že LinkedIn je sociální sít pro profesionály. Vzdělávejte, sdílejte odborné příspěvky. Je to o tom, být odborníkem ve svém oboru s obsahem, který přiláká uživatele právě na vaše stránky společnosti LinkedIn. To bude také udržovat vaše stránky relevantní.

  7) Zapojte vaší komunitu sledujících uživatelů 

  Pravidelně sledujte upozornění stránek společnosti. To vám ukáže, kolika uživatelům se aktualizace líbí, kolik uživatelů ji sdílelo nebo okomentovalo. Tato oznámení můžete samozřejmě třídit, abyste přesně rozpoznali, kdo se na vaší stránce společnosti angažuje a zapojuje do komunikace. To vám umožní roztřídit dané odpovědi podle připomínek a budovat tak dlouhodobé konkrétní profesionální vztahy se svým publikem - s vaší komunitou profesionálů.

  Závěrem 

  Pro mě osobně jsou těmi body "Proč" mít stránku společnosti právě na LinkedIn tyto výhody, které získáte, rozhodnete-li se si stránky společnosti na LinkedIn vytvořit:

  • Je to výloha vaší firmy, ne jen jediného zaměstnance
  • Vaši zaměstnanci se chovají jako nepřímí velvyslanci vaší společnosti 
  • Můžete měřit efektivitu svých aktualizací 
  • Máte upozornění, když někdo na LinedIn zmiňuje vaši firmu 
  • Můžete propagovat nejdůležitější novinky mezi profesionály 
  • Můžete prezentovat své specializované služby 


  Spojte se se mnou přímo na LinkedIn:

 • 0 komentářů:

  Okomentovat

  Souhlasíte? Nesouhlasíte? Máte co říct k danému tématu?

  Získejte knihu "Proč většina školení selže?"

  Jaká školení mají smysl? Proč většina vzdělávacích programů a tréningů selhává? Jak vytvořit úspěšné školení? Jak efektivně vzdělávat zaměstnance?

  Adresa společnosti

  People skills, s.r.o.

  Jaurisova 3

  Praha 4

  PSČ 140 00

  Kontaktujte nás přímo

  info@peopleskills.cz

  +420-734-527-295