• 11 návyků lidí, kteří následují své sny

  Každý člověk má své sny, touhy a přání. Beze snů by byl náš život hodně jednotvárný a prázdný. Sny mají tu moc, že nám kolikrát umožní překonávat nemožné. Někteří o nich pouze mluví a někteří jimi každodenně žijí. Jaké jsou tedy návyky lidí, kteří své sny realizují a kteří svými sny skutečně žijí?


  Zde je 11 návyků lidí, kteří dokáží nejen o svých snech mluvit, ale hlavně svými sny a svým záměrem žít:

  1. Vidí výzvy jako příležitosti.

  Většina lidí vidí strach jako překážku a tíhnou tedy více k tomu, aby od věcí díky strachu utíkali. Lidé, kteří žijí úspěšně své sny a svůj záměr, si vyvinuli schopnost vidět strach jako znamení toho, co opravdu potřebují. Vkládají do této jejich snahy veškeré své úsilí a energii.
  Jaká je pro vás největší výzva?

  2. Vnímají život jako hru.

  Těmto lidem, mající takovouto vizi jejich života, se otevírá prostor pro hravost a kreativitu namísto omezení. Kultivuje to též schopnosti a kvality být více odolný, orientaci na řešení problémů a sebejistotu, která jim pomáhá i riskovat, aby se dostali na další vzdálená vytoužená místa.

  Kde a v čem hledáte prostor pro hru a tvořivost vy?

  3. Žít život jak oni sami chtějí je pro ně jediná možnost. 

  Dali sami sobě natolik silný závazek, aby se jejich sny stali skutečností, že vytěsnili ze své mysli jakoukoliv možnost záložního plánu. Oni ani nepomýšlejí na věci jako: "Pokud to nebude fungovat, tak si prostě seženu práci." Není pro ně cesty zpět.

   Kamen zůstane kamenem do té doby, než ... (Doplňte si sami)

  4. Vždy následují svou vnitřní pravdu. 

  Jsou schopni o věcech mluvit, jak je mají uvnitř sebe samých. Vědomě usilují o spojení se s jejich nejniternějšími touhami, s jejich vnitřním hlasem a jejich spiritualitou bez strachu, že budou někým souzeni nebo odsuzováni. Jejich nejniternější touhy takto vytvářejí jejich vlastní realitu. Stávají se zároveň i magnetem podobně smýšlejících lidí.

  Zavřete-li oči, a zacpěte-li si uši, čím si doopravdy můžete být jistí, že je okolo vás?

  5. Nejsou jen snílci: jednají a konají dle svých přání. 

  Místo toho, aby byli pouze zajatci svých snů, mění naopak své sny přímo v realitu akcí, bez ohledu na to, co to stojí. Ať už to bude třeba znamenat dát výpověď v práci, ukončit vztah, přestěhovat se do jiného města, tito lidé mají v sobě odvahu toto bez výčitek udělat. Následují v tomto v prvé řadě vlastní intuici: naslouchají jí a v návaznosti na to tak i jednají.

  Kdyby zítra se váš sen stal realitou, co byste byli schopní obětovat? A proč jste to ještě neudělali?

  6. Očekávají a ví, že si zaslouží jen to nejlepší. 

  Očekávají, že to, co chtějí, se prostě stane, jakoby to vnitřně již věděli: "ono tak je". Očekávají a mají pocit, že si zaslouží to, aby dobře vydělávali, dělali to, co mají rádi, sloužili druhým jejich darem, který mají. Tajemstvím je, že očekávají to nejlepší, i když nemají všechny odpovědi na to, jak se to stane a jak toho dosáhnou.

  Koho na světě máte nejraději? 

  7. Nemají strach a necítí se provinile, když žádají, co chtějí. 

  Díky propojení s jejich nejniternější vášní se nebojí sami sebe zeptat na to, co doopravdy chtějí. Oni ve skutečnosti pochopili, že jejich pravý úspěch závisí na ostatních, takže ptát se sám sebe na to, co chci, je součástí jejich vnitřní dohody. Vymezili si své hranice a vyjádřili jasně své potřeby beze strachu, viny nebo studu. Nejlepší na tom je, že právě toto je to, čím získávají respekt od ostatních.

  Proč je strach vaším nejlepším přítelem?

  8. Vytvářejí si svá vlastní pravidla. 

  Vytvářejí si vlastní pravidla, namísto toho, aby se napasovali do norem společnosti a jejich okolí. Hledají způsoby, aby dosáhli, co chtějí, namísto toho, co mohou mít. To jim dává svobodu utvářet jejich vlastní osud.

  Berete, co je, nebo rozdáváte, co máte?

  9. Naučili se být v pohodě, když je to zrovna nepohodlné. 

  Nezůstanou trčet u toho, že nemají všechny odpovědi, že vše není perfektní nebo že všechno řídí a mají pod kontrolou. Pro takovéto lidi je důležitější mít věci hotové, než perfektní. Jsou si vědomi toho, že neuvidí ten příští krok do té doby, než udělají rozhodnutí, které je dostane vpřed i přes nynější nepohodlí.

  Víte, kde přesně začíná plný život, který vás bude každý den bavit a na který se každý den budete těšit?

  10. Mají učitele, mentory a své vzory. 

  To, že mají okolo sebe své učitele, jim zvyšuje jejich povědomí. Oni jasně pochopili, že pokaždé, když se chystají realizovat své sny, tak všechna jejich omezení a hranice, které ještě mají, vyplavou na povrch právě proto, aby se jich teď mohli zbavit. To, že tito lidé mají své vzory a mentory, jim pomáhá rychle reflektovat, kde stále zaostávají a v čem pokulhávají tak, aby mohli okamžitě změnit své výsledky.

  Kdo je vaším vzorem, učitelem, mentorem?

  11. Jsou více tvůrci než pozorovatelé

  Možná to tu již zaznělo mezi řádky. Žít svou vizi a žít svůj sen je pro tyto lidi o tom, že si vytvoří takové podmínky, aby se v nich jejich sen dal realizovat. Na základě svého pozorování si plně uvědomují, co je třeba udělat tak, aby jejich sen se stal skutečným a živým. Neexistuje-li něco, dokáží to zhmotnit, připravit podhoubí, aby se jejich sen stal realitou. Tvoří, po čem touží.

  Jste tvůrce nebo pozorovatel? A co by se muselo stát, abyste se stali více tvůrci?


  Jaký je Váš názor na toto téma? Co Vás nejvíce zaujalo?  Podělte se o Váš názor s ostatními v komentáři pod článkem.

  Pokud se vám článek líbil, pošlete jej dál! 


  _________________________________________________________________
  Mé jméno je Jaromír Průša (@nacesteskoucema zabývám se profesně koučováním, lektorováním a profesionálním networkingem. 

  Specializuji se zejména na exekutivní coaching, facilitaci councilů a na profesionální business networking. 

  Kontaktovat mě (LinkedIn profilmůžete přímo ZDE
 • 4 komentáře:

  1. boha jeho :D to je moje úplná přesná charakteristika, děkuji! aspoň už vím, že nejsem nenormální :) výborný článek :) díky za něj, sdílím :)

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. Michale, děkuji za komentář. A v čem přesně se v článku ztotožňujete?

    Vymazat
  2. Mohu se zeptat, jak poznám, že je můj cíl ten pravý..? Resp. o něco se snažím, vysněný výsledek je stále v nedohlednu a ani nevím, zda je to vlastně reálné...a tak mi vyvstala otázka, jak vlastně poznat, že mám ještě pokračovat nebo se vydat prostě jinou cestou? Předem moc děkuji za odpověď! :) V. (PS.: článek výborný..)

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. Zdravím Vás, děkuji za komentář i s otázkou. Možná jste na rozcestí, objevili se nové možnosti, poznala jste cenu, kterou je nutné zaplatit, aby se výsledek dostavil. Jak poznáte, že jste s tím pravým člověkem? Pokud už byste ve vašem vysněném cíli již byla a podívala se zpět, co byste udělala jinak? Je to, za čím nyní jdete doopravdy to pravé? Ptejte se a buďte k sobě upřímná...

    Vymazat

  Souhlasíte? Nesouhlasíte? Máte co říct k danému tématu?

  Získejte knihu "Proč většina školení selže?"

  Jaká školení mají smysl? Proč většina vzdělávacích programů a tréningů selhává? Jak vytvořit úspěšné školení? Jak efektivně vzdělávat zaměstnance?

  Adresa společnosti

  People skills, s.r.o.

  Jaurisova 3

  Praha 4

  PSČ 140 00

  Kontaktujte nás přímo

  info@peopleskills.cz

  +420-734-527-295