• Jak vznikají konflikty?

  Možná to někoho asi překvapí, někdo u tohoto zjištění bude naprosto souhlasit. O čem mluvím? Jak přesně vznikají konflikty. Myslíte si, že hlavní roli hrají rozdílné názory stran? Nebo je to snad něco jiného? A co přesně by to mohlo být? Vzpomeňte si na svou pubertu a momenty, kdy jste jako mladiství komunikovali s vašimi rodiči. Lépe řečeno, jak jste s nimi komunikovali. Máte to?

  O čem přesně mluvím? Když se řekne konflikt, kolikrát si vybavíme spíše neshody v názorech, nicméně to je pouze 10% toho, proč k samotnému konfliktu mezi vámi a danou osobou došlo. Jak to? Člověk slovy vyjádří maximálně 7% toho, co chce druhé straně sdělit. Převážnou část sdělení tvoří řeč těla a intonace vašeho hlasu. Překvapivé? Je to tak. Tělem a intonací hlasu sdělíme daleko mnohonásobně více, než slovy.

  Když jsem mluvil o vaší pubertě a o tom, jak jste zápasili se svými rodiči, bylo to z 90% o tom, JAK jste dané věci svým rodičům sdělovali, nikoli o tom, CO přesně jste jim říkali. A o vašich současných konfliktech platí to samé. Takže na otázku: jak vznikají konflikty, můžeme jednoduše odpovědět: 
  "Pouze 10% toho, co řeknete, vede ke konfliktu z důvodu rozdílných názorů. 90% vašich konfliktů tvoří špatně zvolená intonace vašeho hlasu nebo postoj vašeho těla." 
  Příště, až zase někdo ve vašem okolí vybuchne z toho, co jste řekli, zkuste si spíše uvědomit JAK jste to danému člověku řekli. 

  A jakou máte zkušenost z konflikty vy? Podělte se o váš názor v komentářích pod článkem.  Jaký je Váš názor na toto téma? Co Vás nejvíce zaujalo?  Podělte se o Váš názor s ostatními v komentáři pod článkem.

  Pokud se vám článek líbil, pošlete jej dál! 


  _________________________________________________________________
  Mé jméno je Jaromír Průša (@nacesteskoucema zabývám se profesně koučováním, lektorováním a profesionálním networkingem. 

  Specializuji se zejména na exekutivní coaching, facilitaci councilů a na profesionální business networking. 

  Kontaktovat mě (LinkedIn profilmůžete přímo ZDE
 • 0 komentářů:

  Okomentovat

  Souhlasíte? Nesouhlasíte? Máte co říct k danému tématu?

  Získejte knihu "Proč většina školení selže?"

  Jaká školení mají smysl? Proč většina vzdělávacích programů a tréningů selhává? Jak vytvořit úspěšné školení? Jak efektivně vzdělávat zaměstnance?

  Adresa společnosti

  People skills, s.r.o.

  Jaurisova 3

  Praha 4

  PSČ 140 00

  Kontaktujte nás přímo

  info@peopleskills.cz

  +420-734-527-295