• Cesta ke šťastnému a plnému životu: 4 rituály před snídaní

  Pokud se cítím pohodlně a spokojeně, je pravý čas na změnu. Stalo se vám již, že se nemůžete hnout z místa? Změna v životě ne a ne přijít? Vy přesně víte, co je třeba. Platíte si zaručenou rychlou "léčbo-konzultaci" u drahého terapeuta, různé kurzy, dokonce zaplatíte týden v Himalájích nebo dokonce i zajdete za "léčitelem andělských energií" a ono se stále nic neděje. Je vám to povědomé?

  Už jste někdy odkládali nějakou změnu ve vašem životě, protože jste neměli čas a ani energii? Samotné vaše chování je jedním z hlavních důvodů, proč se již nepohybujeme vpřed, důvodem nejsou věci venku mimo vás. Neměníte vaše životy a vaše návyky a tudíž jste stále tam, kde jste, na jednom jediném a zoufalém místě. Co s tím?

  Dobrou zprávou je, že jakékoli změny může být dosaženo snadno (nikoli rychle relativně řečeno). Jak? Tím, že si vytvoříte malé návyky(mini rituály) a snažíte se je i následně udržovat a osvojovat, až se z nich stanou automatické každodenní činnosti. To platí pro každou oblast našeho života, kterou chceme změnit - strava, vystupování, váha, atd.
  • Říkám tomu "proces ritualizace". 
  Pevně ​​věřím v sílu ritualizace. Víte, když se něco stane vaším každodenním rituálem, znamená to, že to děláte, aniž byste o tom přemýšleli. Necháte se tím jen tak unášet, vést. A pokud už o tom nepřemýšlíme, neklademe vnitřně odpor ani tomu, jaký druh výsledků vlastně dostaneme.
  • Dává to smysl, souhlasíte? 
  Rituály vám pomohou se dostat do tohoto automatického bezmyšlenkovitého "proudu" (anglicky FLOW) bez vnitřní rezistence. Flow vyžaduje důslednost. 

  Naštěstí, mnoho života měnících akčních kroků vám zabere pět až 10 minut času. Ne, vážně. Je to nejspíše skvělá zpráva pro ty z nás, kteří se snaží najít čas vyzkoušet nové věci.
  • Jste zvědaví? Jdeme na to. 
  Každopádně tady jsou čtyři příklady mini rituálů, které vám mohou konečně změnit váš život na plný a šťastný:

  1. Vizualizace 

  Vizualizace (vytváření si obrazů situací a stavů) může být pro někoho obtížná. A zůstat uvnitř vizualizace může být pro někoho také problém. Zde je krátké a jednoduché řešení. Záleží jaký typ člověka v tomto jste (jak nejlépe přijímáte nové věci - audio, vizuálně nebo snad kinesteticky), najděte si jednoduše svou vlastní cestu.

  Někomu může připadat jednodušší nabít svou tvůrčí energii v pohybu za zvuku hudby, někomu vytvořením si videa, audiovizuální prezentací, kresbou, četbou, tancem, atd. Danou vizualizaci tak i naplno dokážete prožít na úrovni těla, emocí a i významu slov, má tak na vás intenzivnější dopad.

  Pro ty z vás, co jsou spíše audiovizuální, doporučuji se podívat na webové stránky s názvem Animoto.com a použít je k vytvoření vlastnímu digitálnímu "vision boardu" (nástěnce vizí). Tento program funguje dobře, protože vám umožní přidat do vizualizace i text (kupříkladu citáty nebo afirmace). Můžete také přidat hudbu a různé vizuální efekty.

  Miluji to, protože poté, co zpočátku strávím 20 - 60 minut na vytvoření vlastního krátkého filmu, mám dvě minuty filmu, které si mohu pouštět každý den. Já osobně začínán každý den s hudbou a vizualizací v hlavě. Někdo si nicméně může svoje video s vizualizací použít jako každodenní rituál pro začátek svého dne.

  2. Meditace 

  Meditace je další ranní rituál, který mnoho lidí obtížně zvládají. Hlavně proto, že si myslí, že je příliš těžké být několik minut v lotosovém sedu, natož hned třeba celou hodinu. Zde se zastavte. Meditovat můžete i v metru, ve sprše nebo i při ranní procházce se psem.

  Je to něco, co každému velmi doporučuji minimálně vyzkoušet, pokud vážně chcete u sebe vidět výsledky. Proč ? Vzhledem k tomu, že meditace uvolní vaší mysl od propojení se s obvyklým vnitřním štěbetáním a umožňuje vám přijít do kontaktu s vaším skutečným já - s vnitřním klidem, který tam uvnitř někde je.

  Každý ho tam uvnitř sebe vnímá, nicméně kolikrát nenajdeme odvahu jej začít objevovat. A ranní meditace jako onen mini rituál nás k tomuto vnitřnímu klidu může dovést.

  Takže, kdo má čas jít ven a věnovat se kurzu jak se naučit meditovat jako buddhistický mnich?
  • Ne mnoho z nás, že? 
  Ale je tu něco, co můžete použít jako urychlovač, a nezabere vám to déle jak 15 minut denně. Je to něco, co se nazývá binaurální audio nahrávka. Ty si můžete zakoupit nebo stáhnout z YouTube zdarma.

  Nebudu se zabývat detailně tím, co to je, nicméně efekt to má takový, že doslova donutí váš mozek sestoupit na "hlubších frekvenční hladinu", právě tam, kde může být meditativní stav ve vašem mozku snadno dosažitelný.

  Stačí si tedy ráno v klidu sednout s tímto audiem se soustředit pouze na váš hluboký dech. Tímto začněte. Meditačních technik je celá řada, nicméně ani v bojových uměních nezačínáte ihned se cvičením a sestavami na 10. Dan.

  3. Věnujte sami sobě také čas, abyste se zamysleli nad svými záměry 

  Záměr je často ignorovaným krokem v procesu manifestace, ale je tak důležitý, jako nic jiného. Strávit pár minut denně přemýšlením nad mým záměrem, může výrazně změnit mou náladu. To už vím. Jak to myslím? Pokud se každý den budete držet svého vnitřního záměru (Záměr - proč něco skutečně dělat - je skutečný důvod, proč jste si dnes nastavili právě tyto cíle. Se správným záměrem se rodí právě ten správný pocit radosti a hojnosti, a to již víte, že to je ono.), uděláte pro sebe daleko víc, než když si ráno u kafe přečtete noviny.

  Záměr vám umožní sladit se se světem a vede vás do stavu "je to možné". A ano, zde můžete začít mluvit o zákonu přitažlivosti. Proč? Budete-li uvnitř sebe v souznění se svým vlastním záměrem, tak vám ty správné prostředky a zdroje a správní lidé začnou přicházet do života.

  Tak jak se chcete cítit dnes? Bohatě, radostně, že vás ostatní mají rádi, že vám všichni věří? Jaký je váš záměr? Pokud sebe samé dokážete uvést do souladu se svým záměrem, všechno tohle je reálné a děje se to právě teď. Pak vyplní vaši mysl i to, že myslí na činnosti, které vám pomohou dostat právě onen pocit, který chcete.
  • To nebylo zase tak těžké, že? 

  4. Pamatujte být vděční 

  Vděčnost je pravděpodobně jedním z nejdůležitějších a zároveň nejobtížnějších postojů s tímto pocitem a myšlenkami, které budete muset zvládnout, pokud chcete nalézt štěstí a plný život.

  V oblasti osobního rozvoje můžeme mluvit o "postoji vděčnosti," který přijde, když si každý den vyhradíte čas projít si věci, za které jste vděční. Ve skutečnosti, každý skutečný expert působící v oblasti osobního rozvoje vám zcela určitě potvrdí, že je toto téma zcela klíčové. Bez vděčnosti k sobě samým se nebudete mít rádi, nebudete pozitivní a optimističtí, atd.

  Vděčnost je důležitá, protože vás přivádí do stavu přijímat věci z okolí. Čím více si vážíme a jsme vděční za to, co již máme, tím více vidíme náš svět šťastnější a dokážeme tak přijímat otevřeně hojnost odevšud kolem vás.

  Takže, jděte do toho a napište si seznam všech dobrých věcí, za které jste vděční a každý den si jej můžete připomínat. Tohle vám dá doopravdy dobrý pocit, to mi věřte.
  • Tady to máte. 
  Čtyři ranní mini rituály, které vám dají významné výsledky, a to vše můžete dělat ve sprše, při snídani, na procházce se psem, při ranním cvičení.

   Šťastný a plný den:) 

  Jaký je Váš názor na toto téma? Co Vás nejvíce zaujalo?  Podělte se o Váš názor s ostatními v komentáři pod článkem.

  Pokud se vám článek líbil, pošlete jej dál! 


  _________________________________________________________________
  Mé jméno je Jaromír Průša (@nacesteskoucema zabývám se profesně koučováním, lektorováním a profesionálním networkingem. 

  Specializuji se zejména na exekutivní coaching, facilitaci councilů a na profesionální business networking. 

  Kontaktovat mě (LinkedIn profilmůžete přímo ZDE
 • 0 komentářů:

  Okomentovat

  Souhlasíte? Nesouhlasíte? Máte co říct k danému tématu?

  Získejte knihu "Proč většina školení selže?"

  Jaká školení mají smysl? Proč většina vzdělávacích programů a tréningů selhává? Jak vytvořit úspěšné školení? Jak efektivně vzdělávat zaměstnance?

  Adresa společnosti

  People skills, s.r.o.

  Jaurisova 3

  Praha 4

  PSČ 140 00

  Kontaktujte nás přímo

  info@peopleskills.cz

  +420-734-527-295