• V rozhodování vám pomůže smrt

  Už jste to konečně zjistili? ... Je toho ještě tolik, co je třeba dneska udělat. A co dřív? Všechny dnešní úkoly jsou přeci stejně důležité. souhlasíte? Přeci nemohu právě tento úkol odložit až na zítřek a nedejbože na další týden. A to nejhorší je, že na seznam úkolů přibývají další a další věci. Tak co s tím?


  Jak si tedy mohu odškrtnout všechny úkoly na  mém každodenním seznamu den tak, abych jej měl pokaždé na konci dne prázdný a zároveň nebyl pořád ve stresu? Jak si mohu jednoduše určit v mých úkolech priority a zaměřit se na to, na čem doopravdy v daný moment a v dané situaci nejvíce záleží, tak aby mé jednání a volba byla v souladu s mým vnitřním hlasem?

  Tradiční moudro, poohlédneme-li se po celém světě, nám napovídá, abychom si za rádce vzali přímo smrt. Zní to možná trochu přehnaně, nicméně, pokuste se nad tím trochu zamyslet. Povědomí o smrti, upřímně morbidní představa, přiznávám, osvětluje posvátnost tohoto okamžiku. Každý člověk vnímá smrt ve svém životě jako jeho důležitou součást.

  Není každý okamžik dne úžasný a jedinečný jako kapka rosy na pavučině? A zároveň natolik i prchavý? Ano, máme toho dneska hodně co dělat.  A právě povědomí o smrti a posvátnosti tohoto okamžiku - vyjasňuje relativní důležitost všech bodů na vašem seznamu úkolů.

  Uvědomění si smrti přináší do rozhodování jasno okamžik od okamžiku: budete se věnovat sami tomu, co je skutečně důležité, nebo se budete zabývat náročnou a rušnou každodenní prací? Upřímnost sama k sobě a vnitřní souznění s vlastním nejhlubším snem není primárně otázkou sebekázně a produktivních systémů. Musíme se naučit pamatovat na to, že tento život je jedinečný klenot, zářivý a prchavý jako rosa na pavučině. 

  Zkuste tuto alternativu zařadit do svého vlastního komplexního systému produktivity. Několikrát si každý den udělejte chvilku sami pro sebe a položte si otázku jako básník Mary Oliver: "Řekni mi, co máš v plánu udělat s Tvým divokým a drahocenným životem?

  A já bych dodal, "A co je to to jednoduché, přímé rozhodnutí, které vás povede vaším směrem?"

  Dobře, tak do toho!


  Jaký je Váš názor na toto téma? Co Vás nejvíce zaujalo?  Podělte se o Váš názor s ostatními v komentáři pod článkem.

  Pokud se vám článek líbil, pošlete jej dál! 


  _________________________________________________________________
  Mé jméno je Jaromír Průša (@nacesteskoucema zabývám se profesně koučováním, lektorováním a profesionálním networkingem. 

  Specializuji se zejména na exekutivní coaching, facilitaci councilů a na profesionální business networking. 

  Kontaktovat mě (LinkedIn profilmůžete přímo ZDE
 • 0 komentářů:

  Okomentovat

  Souhlasíte? Nesouhlasíte? Máte co říct k danému tématu?

  Získejte knihu "Proč většina školení selže?"

  Jaká školení mají smysl? Proč většina vzdělávacích programů a tréningů selhává? Jak vytvořit úspěšné školení? Jak efektivně vzdělávat zaměstnance?

  Adresa společnosti

  People skills, s.r.o.

  Jaurisova 3

  Praha 4

  PSČ 140 00

  Kontaktujte nás přímo

  info@peopleskills.cz

  +420-734-527-295