• 5 věcí, které dělají úspěšní lidé před 8:00 ráno

  Rána se mohou stát vašimi nejlepšími okamžiky dne. Ať už máte rána rádi, či ne, využít ranní hodiny před prací se může stát vaším klíčem k úspěšnému a zdravému životnímu stylu. Je pravda, že "být ranní ptáče" je společný rys, který naleznete u mnoha ředitelů, státních úředníků a dalších vlivných lidí. Pojďme prozkoumat 5 věcí, které tedy úspěšní lidé dělají před 8. hodinou ranní.

  Margaret Thatcherová byla každý den vzhůru již v 5 hodin, Frank Lloyd Wright již ve 4 ráno a Robert Iger, generální ředitel Disney se probudí v 04:30, to jen jmenuji alespoň některé ty "úspěšné". Vím, co si možná myslíte - tu nejlepší práci udělám přece v noci, mám klid. Problém je, že se do práce pustíte ne tak rychle a ne s takovou energií, jako ráno. Bylo zjištěno, že jsou lidé ráno aktivnější a produktivnější. A to je fakt. Kromě toho jsou zdravotní přínosy pro ty, kteří s jakoukoli činností po probuzením se do nového dne začínají před prací, značné. 

  5 věcí, které dělaj úspěšní lidé před 8:00 ráno

  1. Cvičení
  2. Naplánovat is celý den
  3. Pořádná zdravá snídaně
  4. Meditace  ve vizualizaci
  5. Vytěžit co se dá

  1. Zacvičte si. Mnozí lidé, kteří cvičí pravidelně, cvičí právě ráno. Je jedno, zda to je ranní yoga, cesta do fitness, zda si zacvičíte před prací. To  vám dá značnou dávku energieč na celý den a dobrý pocit uspokojení z "dobře vykonané práce". Kdokoliv může řešit hromadu papírování po 200 opakováních schybů! Ranní cvičení také eliminuje možnost výmluv jít cvičit "po dlouhém a náročném dni" v práci. Dokonce i když máte ještě zalepené oči a rozčepířené vlasy, tak 5 minut běhu vás přeci nezabije. Začněte doopravdy i třeba jen s 5 minutami. Probuďte se 15 minut dříve než obvykle, vyskočte z postele, udělejte pár kliků na protažení. I to vám pomůže probudit vaše tělo a přípraví vás to na nadcházející den.

   2. Zmapujte si nadcházející den. Maximalizujte svůj potenciál zmapováním plánu na celý den, stejně jako vaše denní cíle a ToDo seznam. Ráno je ten správný čas na naplánování si celého dne. Je to často jeden z mála klidných částí dne, kdy si můžete probrat a naplánovat, co v daný den uděláte. V časných ranních hodinách budete mít rozohodně i jasnější představu ve stanovení priorit vašich činností. Čiperné ranní reflexy vám umožňují i snadněji najít řešení takového charakteru, aby se vám vešly do vašeho rozvrhu celého dne. Během plánování nezapomeňte na své duševní zdraví. Naplánujte si  minimálně 10 minut přestávky po stresujícím schůzce. Pokud nepohrdnete rychlou procházku kolem bloku nebo v parku, tak hrr do toho. Někdo ocení i krátkou meditaci na jeho pracovním místě. Snažím se jíst zdravě? A co si naplánovat malé okýnko v podvečerních hodinách po práci na nákup výživného a zdravého občerstvení na další den?

   3. Jezte zdravé a pořádné snídaně. Všichni víme, že vyběhnout ze dveří s šálkem kávy a pocitem lačného žaludku nám zrovna zdravotně neprospěje. Sedíme v kanceláři u pracovního stolu a už přemýšlýme, že za chvilku nastane happy our dole v kavárně před budouvou. Buďme k sobě upřímní. To není dobré. Dejme si více času v ranních hodinách na to, abychom "natankovali palivo" pro své tělo pro úkoly na celý den a ne až po tom, kdy jsme vyčerpaní a unavení z celého dne. Pak jsme akorát mrzutí. To vám pomůže udržet si mysl na to, co máte dělat a nesoustředíte se na váš vrčící žaludek. Nejen, že je zdravá snídaně dobrá pro vaše fyzické zdraví, je to také dobrý čas, který můžete strávit s blízkými. Dokonce pět minut se svými dětmi nebo manželkou může zvýšit vaši náladu, než se vydáte ven a do práce.

   4. Meditujte vizualizací. Dnes se hodně mluví o našem fyzickém zdraví, to vidíme i v televizi v reklamách, o čem jsou. Někdy naše duševní zdraví však přehlížíme. Ráno je ideální čas strávit nějaký čas v klidu uvnitř své mysli meditací nebo vizualizací. Dle mého je to to samé. A mimochodem meditovat můžete i v metru. Zapomeňte na meditaci v lotosovém sedě se zavřenýma očima. Udělejte si chvilku, sklidněte se, zavřete oči a představte si svůj den před vámi, se zaměřením na úspěchy, kterých daný den dosáhnete. Představte si a vizualizujte si jasné detaily, postoje, místo, atmosféru, a zkuste se i vcítit do dané situace, kterou budete daný den prožívat a jak dobře dopadne. Dokonce i jen minuta vizualizace a pozitivního myšlení může pomoci zlepšit vaši náladu a výhled na váš pracovně zatížený daný den.

   5. Vytěžte z daného dne, co se dá. My všichni máme onu jednu položku na našem seznamu úkolů každý den, říkáme jí strach. Ten se vznáší nad námi celý den (nebo i týden), až se konečně odhodláme a danou věc po dlouhém prokrastinování (otálení) uděláme. Zde je jednoduchý tip jak se zbavit tohoto stresu: - Pusťte se do nejméně žádoucího úkolu na seznamu jako do prvního. (Brian Tracy: Snězte tu žábu!: 21 rad, jak v co nejkratším čase udělat co nejvíce)  Místo předvídání nepříjemností vyřešte danou nepříjemnost před první kávou. Ráno je doba, kdy jste obecně více odpočatí a vaše energetická hladina je nahoře. Jsme plní síly. A na složité a těžké úkoly a projekty, nad kterými poletuje onen strach, je to ta nejlepší doba se do nich zakousnout. A podívejte se na to takhle, váš den bude  postupně jednodušší, neexistuje jiná cesta kolem. Mějte na paměti, že v době, kdy váš pracovní den končí, jste slábí při plnění i jednodušších úkolů z vašeho ToDo seznamu.  Jaký je Váš názor na toto téma? Co Vás nejvíce zaujalo?  Podělte se o Váš názor s ostatními v komentáři pod článkem.

  Pokud se vám článek líbil, pošlete jej dál! 


  _________________________________________________________________
  Mé jméno je Jaromír Průša (@nacesteskoucema zabývám se profesně koučováním, lektorováním a profesionálním networkingem. 

  Specializuji se zejména na exekutivní coaching, facilitaci councilů a na profesionální business networking. 

  Kontaktovat mě (LinkedIn profilmůžete přímo ZDE
 • 0 komentářů:

  Okomentovat

  Souhlasíte? Nesouhlasíte? Máte co říct k danému tématu?

  Získejte knihu "Proč většina školení selže?"

  Jaká školení mají smysl? Proč většina vzdělávacích programů a tréningů selhává? Jak vytvořit úspěšné školení? Jak efektivně vzdělávat zaměstnance?

  Adresa společnosti

  People skills, s.r.o.

  Jaurisova 3

  Praha 4

  PSČ 140 00

  Kontaktujte nás přímo

  info@peopleskills.cz

  +420-734-527-295