• Štěstí - odkud se bere?

  Štěstí se hezky v dnešním světě prodává. V reklamách je nám předhazováno v podobě movitých věcí, jako jsou auta, byty, drahé dovolené, luxus. Ale je toto to pravé štěstí? Na bohatství  není nic špatného, naopak. I když budeme mít všechny možné věci na světě, po kterých toužíme, nemusíme být šťastní. Tak kde se skrývá "To pravé" štěstí?  Štěstí přeje připraveným, to je pravda. Jste připraveni být šťastní právě Vy?

  Zamyslete se, kdy jste byli naposledy šťastní Vy? Často si zaměňujeme štěstí se štístkem: "Ty máš ale štěstí!" S televizní a billboardovým štěstím to moc co do činění nemá. Takové štěstí je pomíjivé a je jak smrad, otevřete- li okno zmizí s vyvětráním. V konečném důsledku je to nicméně  doopravdy to samé. Proč? Jak jsem již napsal: "Štěstí přeje připraveným". A když už máte takovéto štěstí v ruce, máte hodně dobrý pocit! A odkud se ten krásný uklidňující pocit ve mě bere - mít pocit štěstí? Jaká je tedy ta kouzelná a tajemná definice pravého štěstí?

  Jedním slovem je štěstí ...

  Pokud budu chtít  pravé štěstí vyjádřit jedním slovem, je to sebevědomí. To je to pravé tajemství pravého štěstí. Přemýšlejte. Když máte dostatek sebevědomí, jako rodič, jako podnikatel, jako umělec nebo jako sportovec, máte o sobě v dané oblasti vcelku dobré mínění. Cítíte se dobře ve svých kompetencích, v prostoru, který ovládáte., kterému rozumíte. Jinak byste se dané oblasti v životě, v práci, v koníčcích nevěnovali. A to je právě Váš největší zdroj štěstí, Vaše sebevědomí.

  Když nás něco srazí na kolena, tak...

  Neznamená to, že musíme chodit všude s úsměvem na rtech, že jsme šťastní po celou dobu. Někdy klesneme dolů a srazí nás to na kolena a s čím vůbec nesouhlasíme. To se v životě stává a je to v pořádku.  Ale co to znamená je, že máme náš tajemný zdroj našeho štěstí. A ten zdroj je jedinečný a má tu moc vyvést nás zpět do rovnováhy.

  Vzpomeňte si, kdy jste byli naposledy nešťastní. Proč, z jakého důvodu tomu tak bylo? Mohou pro to být důvody zvenčí, jako nemoc, smrt blízkého člověka, věci, které Vy sami přímo neovlivníte. Tomu rozumím. Pojďme si to dát do souvislostí událostí a zážitků, které sami dokážeme ovlivnit. 

  Jsem nešťastný znamená když...

  Jste nešťastní. Proč? Je to kvůli tomu, že se cítíte být nesebejistý jako podnikatel, jako atlet nebo jako umělec nebo jako přítel? Pokud  znovu poukáži na to, co děláte, tak nejspíše ne. Dané činnosti, oboru rozumíte, ovládáte tento svůj prostor. Toto jsou vaše kompetence, v kterých se cítíte být dobří. Proto se dané činnosti též věnujete. A to Vám  dokáže dát onen pocit štěstí.

  Každý je zodpovědný sám za sebe. A vnitřní vyrovnanost je pro každodenní spokojený život  pro Vaše úspěšné podnikání, sportovní, herecké a jiné výkony nesmírně důležitá. Objevte Na cestě s koučem i Vy Vaše tajemství toho pravého štěstí se skrývá pouze Vás, v plném uvědomění si Vašich kompetencí a ve Vašem sebevědomí.


  Jaký je Váš názor na toto téma? Co Vás nejvíce zaujalo?  Podělte se o Váš názor s ostatními v komentáři pod článkem.

  Pokud se vám článek líbil, pošlete jej dál! 


  _________________________________________________________________
  Mé jméno je Jaromír Průša (@nacesteskoucema zabývám se profesně koučováním, lektorováním a profesionálním networkingem. 

  Specializuji se zejména na exekutivní coaching, facilitaci councilů a na profesionální business networking. 

  Kontaktovat mě (LinkedIn profilmůžete přímo ZDE
 • 0 komentářů:

  Okomentovat

  Souhlasíte? Nesouhlasíte? Máte co říct k danému tématu?

  Získejte knihu "Proč většina školení selže?"

  Jaká školení mají smysl? Proč většina vzdělávacích programů a tréningů selhává? Jak vytvořit úspěšné školení? Jak efektivně vzdělávat zaměstnance?

  Adresa společnosti

  People skills, s.r.o.

  Jaurisova 3

  Praha 4

  PSČ 140 00

  Kontaktujte nás přímo

  info@peopleskills.cz

  +420-734-527-295