• Probuďme své vnitřní dítě!

  Probuďme své vnitřní dítě! Sledujte Na cestě s koučem na Facebooku! Děti mají jednu úžasnou vlastnost. Jsou spontánní, hraví, nezištní, nemají předsudky, jednoduše řečeno - jsou sami sebou. Dospějeme a také si hrajeme - na dospělé. "V každém z nás je malé dítě." Tuto větu jsem pochopil zcela plně až nedávno. Je to kouzlo v každém z nás s neomezenou silou, kterou můžete sami v sobě objevit i Vy. Co je tedy ono vnitřní dítě? 


  Naše vnitřní dítě je část našeho JÁ, která nám spontánně našeptává, co doopravdy chceme a co nám dělá tu pravou radost. 

  Co je vnitřní dítě?


  Co tedy to vnitřní dítě vlastně je? Objevit svou vlastní cestu k tomu svému vnitřnímu dítěti je důležité i pro manažera, majitele firmy, umělce, sportovce, inženýra, pro každého z nás. Připadá Vám to zvláštní?

  Je to část v nás, která je možná schovaná. Je nicméně důležitá pro náš každodenní pracovní, osobní nebo partnerský život.

  "Vnitřní dítě je zdroj hravosti, kreativity, zvídavosti a radosti v nás, pomáhá nám v osobním růstu, poznání a objevování světa, vede nás k úžasu a nadšení." (John Bradshaw: "Návrat domů", 1990) Pokud chceme růst a posouvat se kupředu, všechno toto potřebujeme. Potřebujeme to minimálně k nalezení vnitřní rovnováhy.

  Dárek od Kačenky


  Podělím se s vámi o zážitek, který mě přiměl něco o vnitřním dítěti napsat. Včera jsem se bavil s Kačenkou (chodí už do školy), dcerou mého kamaráda a terapeuta. Poprosil jsem jí, aby mi taky něco napsala, když už psala domácí úkol na téma pražských památek. Zajímala mě spíš grafologie písma Kačky než samotný obsah textu. To byl původní záměr.


  Pro inspiraci jsem Kačence jen řekl jediné: "Kačko, napiš mi co budeš chtít, co ti pude přímo tady odtud, kde máš srdíčko. A je jedno o čem to bude." Kačka souhlasila. Dnes ráno se mi dostalo překvapení v podobě toho, co zde přikládám:


  Nádherné, co říkáte? V pár slovech Kačka řekla to, co jde "přímo tady odtud, kde máš srdíčko". Od dětí se máme co učit. Někdy hledáme kolikrát slova, jak co vyjádřit, jak co komu upřímně říct. Děti to umí, přiznejme si to. Máme masky, pózy, statusy, postavení. Hrajeme role a zkováváme se před ostatními a bohužel i sami před sebou. 

  „Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli.“ (Albert Einstein)

  Vnitřní dítě je hra

  Všichni máme ve svém okolí děti. Koukněme se občas na ně tentokrát trochu jinak. Nechme je, aby učili oni nás. Tím, jak co vyjadřují, jak co dělají, jak jsou nebojácní, odvážní, spontánní a hraví. Hrajme si. Nalezněme tu odvahu v sobě a začněme si hrát. S prací, s partnery, s obyčejnou cestou do práce, s běžným vařením, se vším co každý den děláte.

  Budete překvapeni, co všechno najednou uvidíte jinak, s jakou lehkostí začnete přistupovat k životu, ke vztahům, ale i k problémům a k práci. Děti neřeší, děti konají. Děti nehledají záludnosti, jsou přímí, jako Kačenka, která mi místo "dospěláckého textu" dala krásný dárek.

  Najděte tu odvahu sami v sobě si začít se vším hrát. Začnete se se vším naráz co budete dělat bavit. Začnete si vše konečně užívat a prožívat!  Jaký je Váš názor na toto téma? Co Vás nejvíce zaujalo?  Podělte se o Váš názor s ostatními v komentáři pod článkem.

  Pokud se vám článek líbil, pošlete jej dál! 


  _________________________________________________________________
  Mé jméno je Jaromír Průša (@nacesteskoucema zabývám se profesně koučováním, lektorováním a profesionálním networkingem. 

  Specializuji se zejména na exekutivní coaching, facilitaci councilů a na profesionální business networking. 

  Kontaktovat mě (LinkedIn profilmůžete přímo ZDE
 • 0 komentářů:

  Okomentovat

  Souhlasíte? Nesouhlasíte? Máte co říct k danému tématu?

  Získejte knihu "Proč většina školení selže?"

  Jaká školení mají smysl? Proč většina vzdělávacích programů a tréningů selhává? Jak vytvořit úspěšné školení? Jak efektivně vzdělávat zaměstnance?

  Adresa společnosti

  People skills, s.r.o.

  Jaurisova 3

  Praha 4

  PSČ 140 00

  Kontaktujte nás přímo

  info@peopleskills.cz

  +420-734-527-295