• Kdo nosí mé spoďáry?

  Jediný, kdo to doopravdy ví, jsem já sám (sama). Nikdo nenosí Moje boxerky a rozhodně nemůže vědět, jak se v nich cítím, pokud se na to nezeptá a já mu neodpovím. Všechno ostatní jsou domněnky. Tak proč se ptám na to, kdo nosí Vaše spoďáry?


  I jediné slovo přeci pro každého může mít jiný význam, jinou váhu. Moje spoďáry nejsou Tvé a naopak. Slova druhého člověka nás mohou i zranit v případě, když jim nenasloucháme. 

  Zahleděný do strachu

  Zahleděný do sebe a plný strachu je ten, kdo na slova druhého odpoví svými slovy, svým vlastním názorem. Koho ale upřímně zajímá názor druhých? Dotyčný /dotyčná hovoří ve své podstatě pouze sám / sama o sobě, o své bolesti, o svém strachu, namísto toho, aby se ptal (a), jak to ten druhý vlastně upřímně myslel. Nikoho nezajímá Váš názor, to je pošetilé a naivní. Takto druhé často zraňujeme, namísto, abychom hledali v naslouchání útěchu, láskyplnou náruč v porozumění, v pohlazení. 

  Každý to dokáže. 

  Nasloucháme-li, víme, že nám nikdo nechce ubližovat. Naslouchejme v prvé řadě slovům druhých. Ptejme se. Nasloucháme-li plně druhému, vnímáme jej takového, jaký je. Vyjadřujeme tímto člověku v prvé řadě úctu a respekt. Naší úctou v naslouchání se stavíme k člověku čelem s otevřeným srdcem a jeho dáváme na roveň. 

  Nasloucháme-li, milujeme. 

  Milujeme sami sebe, nasloucháme-li a respektujeme-li druhého člověka. Milujeme druhého se vším všudy, bez výhrad, se všemi bolestmi, se vším, co nám připomíná, co umí lépe než my. Každý má své bolesti, své strasti a nemáme právo je házet na druhé našimi názory, to je sobecké. Nasloucháme-li, kráčíme dál, rosteme, protože vidíme ostatní a nejsme jen zahledění do sebe. 

  Už víte jak je to s těmi spoďáry? A kdo nosí Ty Vaše?  Jaký je Váš názor na toto téma? Co Vás nejvíce zaujalo?  Podělte se o Váš názor s ostatními v komentáři pod článkem.

  Pokud se vám článek líbil, pošlete jej dál! 


  _________________________________________________________________
  Mé jméno je Jaromír Průša (@nacesteskoucema zabývám se profesně koučováním, lektorováním a profesionálním networkingem. 

  Specializuji se zejména na exekutivní coaching, facilitaci councilů a na profesionální business networking. 

  Kontaktovat mě (LinkedIn profilmůžete přímo ZDE
 • 0 komentářů:

  Okomentovat

  Souhlasíte? Nesouhlasíte? Máte co říct k danému tématu?

  Získejte knihu "Proč většina školení selže?"

  Jaká školení mají smysl? Proč většina vzdělávacích programů a tréningů selhává? Jak vytvořit úspěšné školení? Jak efektivně vzdělávat zaměstnance?

  Adresa společnosti

  People skills, s.r.o.

  Jaurisova 3

  Praha 4

  PSČ 140 00

  Kontaktujte nás přímo

  info@peopleskills.cz

  +420-734-527-295