• Tři kouzelné otázky k životu naplno

  Každý člověk se ve svém životě snaží nalézt štěstí a prožívat život naplno. Zní to tajemně, moc všedně nebo snad jako klišé? To je na každém z Vás, jak to chce chápat. Nakonec stejně hledáme důkaz toho, že se chceme cítit dobře a nejlépe každý den. Jak žít tedy naplno? Jak na to? Tři kouzelné otázky Nazval jsem tento článek Tři kouzelné otázky k životu naplno. Proč? Otázky mají neuvěřitelnou moc.


  Každý den se nás každý na něco ptá, chce se něco dozvědět. 

  Jsme všichni zvědaví. My však zapomínáme se na věci ptát sami sebe. Zapomínáme, že nejvíce zvědaví bychom měli být vůči nám samým. Otázky vedou k odpovědím nebo k hledáním odpovědí, posouvají nás po cestě životem dál. A slova ke plnému žití se dají naučit, slova v otázkám, které si položíme sami sobě, nás mohou vypravit na vzrušující cestu plného a uvědomělého života. "Naučíme-li se hledat sami v sobě, budeme objevovat a poznávat hlouběji sami sebe?" Zkuste si tuto otázku položit poté, co se zamyslíte nad samotnými třemi kouzelnými otázkami: 

  1) Co jsem dnes udělal nebo zažil poprvé? 

  Můžete si toto někdy říct? Toto jsem dnes dělal takto poprvé. Neznamená to, že musíte dělat věci neustále nové. I když proč taky ne. Znamená to, dělat každodenní věci jinak, odlišně, než jste je dělali včera. Pokud se budeme dívat nově na stejnou věc, z jiného úhlu, porozumíme věcem jinak. Dá se říci, že získáme určitou úroveň nadhledu nad nás samotné. Nebojte se dělat věci jinak, přemýšlet nad situací jiným způsobem. Stanete se bohatší, pokud uvidíte, ucítíte, navštívíte, poznáte a prožijete více a různým způsobem. 

  2) Jak maximálně využiji poznání a uvědomění, které jsem v dané situaci nově objevil? 

  Nepříjemné a těžké životní situace zažívá každý z nás. Je jen na nás, co si z dané situace chceme vzít a jak s ní naložíme. Pokaždé si nicméně máme možnost skrze daný prožitek něco uvědomit a něco vytěžit. Někdo uvidí konec, jiný zase překážku, která je zapotřebí zdolat, a někdo další spatří nový začátek. Vše je naše volba v naší mysli, jak se k věcem postavíme. Kdo jste vy? A jaký postoj Vás posune dál? 

  3) Kde a jak seženu to, co mě dostane dále? Každý si přeje jít dál. 

  Občas se jednoduše může stát, že svou cestu kudy a jak jednoduše nevidíte. Pokud si ale uvědomíte, že chcete dál, chcete bojovat s danou situací, víte, že chcete. A to je velice důležité uvědomění. I když nevíte, jak a možná ani kam a kudy, víte toto zcela jasně. To je nicméně vše v pořádku. Proč? Nikdo není dokonalý., to si vezměte prosím na paměť. 

   Zkuste si položit ze zvědavosti tři otázky. Budete sami překvapení, že cestu - jak nalézt svou cestu - sami znáte.


  Jaký je Váš názor na toto téma? Co Vás nejvíce zaujalo?  Podělte se o Váš názor s ostatními v komentáři pod článkem.

  Pokud se vám článek líbil, pošlete jej dál! 


  _________________________________________________________________
  Mé jméno je Jaromír Průša (@nacesteskoucema zabývám se profesně koučováním, lektorováním a profesionálním networkingem. 

  Specializuji se zejména na exekutivní coaching, facilitaci councilů a na profesionální business networking. 

  Kontaktovat mě (LinkedIn profilmůžete přímo ZDE
 • 0 komentářů:

  Okomentovat

  Souhlasíte? Nesouhlasíte? Máte co říct k danému tématu?

  Získejte knihu "Proč většina školení selže?"

  Jaká školení mají smysl? Proč většina vzdělávacích programů a tréningů selhává? Jak vytvořit úspěšné školení? Jak efektivně vzdělávat zaměstnance?

  Adresa společnosti

  People skills, s.r.o.

  Jaurisova 3

  Praha 4

  PSČ 140 00

  Kontaktujte nás přímo

  info@peopleskills.cz

  +420-734-527-295