• Závislost na druhém

  Ve vztazích s druhými býváme i na druhých závislí.  Zdravý vztah je v každé fázi našeho života jiný a vyvíjí se. Pokud nám v určité fázi něčeho chybělo nebo jsme toho naopak měli nadbytek, odráží se to následně v dalších fázích našich vztahů. Co nám chybělo jako dítě, hledáme, když dospíváme nebo dokonce následně i v partnerských vztazích.

  Je důležité si toto včas uvědomit, že nám něco chybí nebo naopak že máme něčeho nadbytek. V obojím případě se v našem životě snažíme jak nadbytek, tak nedostatek závislosti a nezávislosti na druhém, nějakým způsobem vědomě nebo i nevědomě, řešit skrze  naše jiné vztahy.

  Závislost, nezávislost, vzájemná závislost
  Všechny tři fáze (popsané na obrázku níže) závislosti na druhých jsou pro náš vývoj velice důležité. Utvářejí naši povahu, charakter a i sociální inteligenci.

  Často se setkávám s klienty, kteří si fázi partnerského vztahu (vzájemná závislost) nevědomky, ale i vědomě vykládají stejně, jako fázi první. Ve třetí fázi sdílíme s partnerem nás. 


  Pokud bude malý chlapec vyrůstat vyrůstat bez člověka, ve kterém bude vidět roli otce, nebo matky, bude tuto roli hledat v následujících svých vztazích ve svém okolí, aby si dané zkušenosti doplnil. Na tom není nic špatného. Horší je, když jeho nezískanými nebo nad míru získanými zkušenostmi závislosti a nezávislosti na druhých začne negativně ovlivňovat další jeho vznikající vztahy (partneři a naše děti). 

  A jak jednotlivé fáze vztahů a prolínání jednotlivých fází vztahů vnímáte vy?  Jaký je Váš názor na toto téma? Co Vás nejvíce zaujalo?  Podělte se o Váš názor s ostatními v komentáři pod článkem.

  Pokud se vám článek líbil, pošlete jej dál! 


  _________________________________________________________________
  Mé jméno je Jaromír Průša (@nacesteskoucema zabývám se profesně koučováním, lektorováním a profesionálním networkingem. 

  Specializuji se zejména na exekutivní coaching, facilitaci councilů a na profesionální business networking. 

  Kontaktovat mě (LinkedIn profilmůžete přímo ZDE
 • 0 komentářů:

  Okomentovat

  Souhlasíte? Nesouhlasíte? Máte co říct k danému tématu?

  Získejte knihu "Proč většina školení selže?"

  Jaká školení mají smysl? Proč většina vzdělávacích programů a tréningů selhává? Jak vytvořit úspěšné školení? Jak efektivně vzdělávat zaměstnance?

  Adresa společnosti

  People skills, s.r.o.

  Jaurisova 3

  Praha 4

  PSČ 140 00

  Kontaktujte nás přímo

  info@peopleskills.cz

  +420-734-527-295