• Každý den na cestě za úspěchem

  Co o nás říkají mé každodenní činnosti? Zeptejte se sami sebe: "Co pravidelně dělám každý den? V práci s kolegy, s podřízenými, ve vztazích s partnerem, s dětmi, v plnění úkolů, když jsme naštvaní, ale i když hledáme řešení nebo když jen odpočíváme?" Vaše odpověď vám ukazuje to, kde na vaší cestě za úspěchem skutečně jste.

  Co nás každý den utváří?
  Po celý život, ve škole a následně v pracovním procesu, nabýváme znalosti a následně zkušenosti, učíme se. Co nás však posouvá dále? Jsou to právě uvědomění skrze naše zkušenosti? Zkušenost, ať už pozitivní nebo negativní, nám otevře společně s našimi nabytými dovednostmi nový obzor. Je na nás, zda se danou cestou vydáme, či nikoli. Nabyté zkušenosti a dovednosti nám umožní si možnost změny pouze uvědomit, nikoli změnu realizovat.  Teprve se změnou přichází náš posun. Sir John Whitmore říká, že: "změna je nevyhnutelná", což je znakem i dnešní doby, v které dnes všichni žijeme. Zvládneme-li přijímat změny skrze naše každodenní zkušenosti, jsme na půli cesty za naším úspěchem.

  Jak ze změny udělat úspěch?
  Proč jsme s naší zkušeností, dovednostmi a uvědoměním si možného teprve na půli cesty? Úspěch nespočívá, že se vám jednou něco povede vytvořit, vyhrát nebo udělat. Neznamená to ani to, že najdeme odvahu a pustíme se do něčeho nového. To je teprve náš první krok na nové cestě. Naše odhodlání vydržet a pokračovat nás dovede k vytouženému cíli. Tedy je třeba na naší cestě bezpočet kroků, abychom jsme se tam dostali.

  Pozor na jojo -efekt
  Zažili jste již "jojo efekt"? Určitě jste již vy nebo někdo ve vašem okolí přišel s odhodláním, že udělá něco s váhou. Nicméně po několika dnech se opět vrátí do svých již zajetých kolejích a váha se navrátila, tam kde byla před odhodláním něco se svou váhou udělat.  Je jednodušší po čtrnácti dnech jednou cvičení vynechat, vrátit se k tomu, co již známe. Vrátit se k již starým vzorcům chování.  Je to přeci jednodušší. A čím to je, že se tak snadno vzdáváme? Nemáme dostatečnou motivaci. Z toho, co chceme dělat, kam chceme dojít, se nejprve musí stát návyk - každodenní rituál.

  V rituálech (návycích) je síla.
  Rituály nejsou nic tajemného ani spirituálního. Rituál, z latinského ritualis (obřadný), je způsob chování založený na tradičních pravidlech. Jsou to každodenní činnosti - naše návyky, myšlenkové pochody, které vědomě či nevědomě děláme. Malé věci, které děláte každý den, dokáží na vaší cestě za úspěchem vytvářet a přeměňovat věci v zázraky.  A jaké rituály a návyky mám já sám? A máte vůbec nějaké?

  První kroky s novými návyky
  Když se zeptáte trenéra ve fitness, zda sám cvičí, dopředu již znáte odpověď. Poznáte to i na jeho vzezření. Tak proč si nezačít vytvářet své vlastní rituály - dobrý návyk, který mě někam může na mé cestě posunout? Ať už je to v jakékoli sféře vašeho života, připusťte si tu možnost, že to je reálné, něco takového do svého života začlenit Začněte dělat první pravidelné krůčky a zažijete na vaší cestě za vytouženým cílem nadšení, které jste ještě před tím nikdy nezažili.  Jaký je Váš názor na toto téma? Co Vás nejvíce zaujalo?  Podělte se o Váš názor s ostatními v komentáři pod článkem.

  Pokud se vám článek líbil, pošlete jej dál! 


  _________________________________________________________________
  Mé jméno je Jaromír Průša (@nacesteskoucema zabývám se profesně koučováním, lektorováním a profesionálním networkingem. 

  Specializuji se zejména na exekutivní coaching, facilitaci councilů a na profesionální business networking. 

  Kontaktovat mě (LinkedIn profilmůžete přímo ZDE
 • 0 komentářů:

  Okomentovat

  Souhlasíte? Nesouhlasíte? Máte co říct k danému tématu?

  Získejte knihu "Proč většina školení selže?"

  Jaká školení mají smysl? Proč většina vzdělávacích programů a tréningů selhává? Jak vytvořit úspěšné školení? Jak efektivně vzdělávat zaměstnance?

  Adresa společnosti

  People skills, s.r.o.

  Jaurisova 3

  Praha 4

  PSČ 140 00

  Kontaktujte nás přímo

  info@peopleskills.cz

  +420-734-527-295